Influencer Başvuru

Influencer Başvuru Formu

Influencer Başvuru

Influencer yukarıdaki tanıma uygun hareket ettiği taktirde markalar ile işbirliğine girerler ve buradan bir kazanç elde ederler. Eğer bir kazanç söz konusu ise influencer tanımı tam anlamıyla gerçekleşmiş olur. Kısaca özet geçmek gerekir ise; sosyal medya hesaplarından ve sahip olduğu diğer dijital içerik yönetim araçlarından bir gelir elde ediliyor ise hesap yöneticisine, dijital dünyada influencer denir.

Influencer Nedir? Kimdir?

Influencer influence kelimesinden gelir. Influence Türkçe anlamı etikelemektir. Influencer etkileyici anlamına gelir. İyi bir influencer, iyi bir etkileyicidir. Takipçileri üzerinde belirli konularda etki bırakan, kendilerini takip etmeleri için belirli nedenler oluşturan hesap yöneticilerine influencer denir.

Influencerlar Ne Kadar Kazanıyor?

Influencer kazançları takipçi sayısı ile doğru orantılı değildir. Gerçek verilere göre;

  • 20.000 Takipçili Bir Instagram Hesabı : Aylık Geliri 15.000 TL – 20.000 TL

  • 50.000 Takipçili Bir Instagram Hesabı : Aylık Geliri 3.000 TL – 6.000 TL

  • 90.000 Takipçili Bir Instagram Hesabı : Aylık Geliri 20.000 TL – 30.000 TL

  • 170.000 Takipçili Bir Instagram Hesabı : Aylık Geliri 60.000 TL – 70.000 TL

Yukarıda görüldüğü üzere Takipçi sayısı değil, iyi içerikler eşliğinde, takipçileri ile iyi bir etkileşim kuran yani, takipçileri üzerinde iyi bir etki (influence) bırakan influencerların kazançları her zaman yüksek olur. Yukarıda yer alan değerler gerçek influencerların kazançlarından elde edilen verilerdir.

Daha detaylı bilgi için influencerlar ne kadar kazanıyor makalemizi inceyelebilirsiniz.

Influencer Olmak İçin Başvuru

Dijital dünyanın hızla geliştiği bir ortamda herkesin meslek haline getirmek istediği, influencer mesleği için normal şartlarda bir başvuruya veya bir influencer ajansına ihtiyacınız yoktur.  Ancak influencer eğitimi alarak, zaman kaybı olmadan daha hızlı ilerlemek adına elbette profesyonel destek almak gerekir. Ve bu destek macro veya mega influencer olduğunuzda daha fazla ihtiyaç haline gelir. Bunun nedeni ise, belirli bir noktadan sonra influencerlar kendini tekrar etmeye başlar içerik üretimi konusunda bazı sıkıntılar yaşarlar, özellikle instagram algoritmaları her 3 ayda bir değişmektedir. MyFenomen 5 kişiden oluşan keşfet ve hashtag yazılım ekibi ile sürekli olarak keşfet algoritması için testler yapar. Bu testlerin süresi 5 günden 6 aya kadar çıkabilir. Bu nedenle iyi bir influencerın sürekli eğitimde günceli takip ediyor olması gerekmektedir.

Influencer Nasıl Olunur?

Son günlerin en çok aranan terimleri arasında olduğu şüphesiz. Influencer olmak için yapmış olduğunuz başvurulara en geç 1 hafta içinde geri dönüş sağlanır. Her başvuruya geri dönüş sağlanmaz. Tek bir fotoğrafınız dahi bizim geri dönüş yapmamıza neden olabilir. Bu nedenle başvurduğunuzda instagramda fotoğrafların iyi seçilmiş olmasına dikkat ediniz.

Influencer başvurularında yaşanan yoğunluktan dolayı olası gecikmelerin önüne geçmek adına, lütfen Adınız Soyadınız ve Instagram hesabınızı WhatsApp iletişim numaramıza iletebilirsiniz.

Başvurudan Önce

Genel ahlak kurallarına uygun paylaşımlarda bulunuyorsanız,

Hesaplarınızın yönetimini doğru bir şekilde yaptığınıza inanıyorsanız,

Takipçi sayınıza bakılmaksızın sizide aramıza bekleriz.

Influencer Başvuru

Portala dahil olma şartları açık bir şekilde asla ifade edilememektedir.
Sonuç olarak, yapılacak olan bazı başvuruları cevapsız bırakma hakkına sahip olduğumuzu bildirmek isteriz.
Reklam verenleri korumak adına yaptığımız bu uygulamada hoşgörünüze sığınıyoruz.

Bir çok influencer hesaplarında, influencerların veya sosyal medya yöneticilerinin, influencer hesap yönetimlerinde yapmış oldukları “takipçi satın alma” “kaliteden uzak çekilişlere katılma” “etkinlik gruplarında bulunma” veya “beğeni satın alma” gibi, hesaba zarar veren eylemlerde bulunmasından dolayı Nano Influencer ve Micro Influencerlar markalar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Influencerlar, influencer başvuru formunda seçmiş olduğu kategorilerde daha önce yapmış olduğu paylaşımlara göre reklam ve dijital işbirliklerinde bulunabilir.

Kişisel instagram hesaplarınızda fotoğraf ve videolarınızın, daha önce sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış olması dijital dünyadaki yerinize katkı sağlar.

MyFenomen temel gücünü; Influencer takipçilerinden ve Influencerlardan alır ve bu gücü onlar ile paylaşır.

MyFenomen Influencer Paketleri


planını seç

Eğitim Seviyesi

Eğitim Süresi

Ders Süresi

Eğitim Modeli

Keşfet Garantisi

Yükselme Garantisi

Reklam Anlaşması

Dijital PR

Web Sitesi

Marka Oluşturma

Sözleşme

Yıllık Net Gelir

Komisyon Oranı

bronze INFLUENCER

₺5.000

tek sefer


İleri Teknikler

3 Ay

Limitsiz

Birebir Zoom Eğitimi

%0

silver INFLUENCER

₺10.000

tek sefer

Profesyonel

6 Ay

Limitsiz

Birebir Zoom Eğitimi

%0

gold INFLUENCER

₺50.000

tek sefer

Profesyonel

1 Yıl

 Limitsiz

Zoom & Yüz Yüze

İsteğe Bağlı

₺100.000

%0

pro INFLUENCER

₺150.000

tek sefer

Profesyonel

Süresiz

Limitsiz

Zoom & Yüz Yüze

İsteğe Bağlı

₺450.000

%0

MyFenomen Influencer BaşvuruModaKozmetikSporSeyahatAile ve ÇocukDansKriterlerimize yakın olan başvurularda hesap yönetiminiz ile ilgili sizlere çeşitli önerilerde bulunabilir ayrıca hesaplarınızın organik olarak hızlı bir şekilde güçlü olmasına katkı sağlayabiliriz.

Influencer Paketleri Soru & Cevap

Influencer Eğitim Ücretleri

Tüm influencer paketlerinde influencer tarafından yapılacak olan ödemeler bir kesinti yapılmaksızın influencer hesabı için kullanılmaktadır.

Influencer için yapılacak olan tüm Dijital PR çalışmalarında kullanılacak söz konusu bütçe ile ilgili MyFenomen herhangi bir şekilde sözlü veya yazılı olarak bütçenin dağılım formülünü gizlilik haklarını koruma adına saklı tutar, influencer dahil 3. şahıs ve kurumlara paylaşımda bulunmaz.

Influencer Reklam ve İşbirlikleri

Bir marka işbirliği söz konusu ise post + story + reels bütçeleri önceden belirlenir.

Diğer influencer ajanslarına veya markalara uygulanan rakamlar, MyFenomen’e uygulanan rakamların altında olur ise, anlaşma tek taraflı olarak MyFenomen tarafından sona erdirilir.

Influencer Kazançları

Gold ve Pro Influencer eğitim paketlerinde yer alan garantili yıllık net gelirler, hesabın başlangıç seviyesine bağlı olmak üzere 1 ila 3 ay içinde başlar.

Pro Influencer Paketi

Pro Influencer paketi doğrudan satın alınamaz. Gold veya Pro paket sonrasında geçiş yapılmalıdır. 90 günlük süreç sonunda MyFenomen Pro Influencer paketinin satışını veya satış yapmama hakkını saklı tutar.

Trendyol & Hepsi Burada Influencer Başvurusu

Influencerlar 10.000 takipçi bandını geçtikten pazar yerleri ile çalışma imkanı bulabilir, böylece Trendyol, Hepsi Burada gibi influencerlar ile işbirliği yapan portallar, influencera özel bir panel oluşturur. Söz konusu panellerde beğendiği ürünleri favorilere ekleyerek instagram hikayelerde link paylaşımında bulunurlar. Ürün bazlı link çıkışı yaparak, söz konusu ürünlerden %2-%15 arası komisyon kazançları olur. Trendyol Hepsi Burada gibi portallar Influencerlara hak edişlerin transferi için fatura talep ederler. 2 seçenek vardır. Kendi faturalarını kesebiliyor olmaları veya bir ajans ile çalışıyor olmaları gerekmektedir.

MyFenomen Trendyol İşbirliği Anlaşma Şartları

  • %10 Ajans Komisyonu
  • Sözleşme her ayın başında, tek taraflı fesih edilebilir sözleşme niteliğindedir. Toplam sözleşme süresi 1 (bir) yıldır.